Licytacja niezwykłej gitary dla Olka i Florka

Licytacja niezwykłej gitary dla Olka i Florka… Rafał, miłośnik dobrej muzyki, a także uczestnik wielu imprez biegowych postanowił wspomóc akcję charytatywną. Robi wszystko, żeby puszki wolontariuszy podczas tegorocznej edycji Carbo Asecura Biegu Pszczyńskiego były pełne. Jedną z inicjatyw jest licytacja gitary z autografami wielu znanych muzyków takich jak: Wojciech Waglewski, Wojtek Cugowski, Fisz Emade Tworzywo, Sebastian Riedel, członkowie zespołów Carrantouhill i wielu innych. Możecie stać się właścicielami tego wyjątkowego instrumenty licytując gitarę pod postem na profilu biegu. Stawkę podbijamy co 10 zł. Licytacja trwa do soboty, 4 czerwca do godz. 20.00.

Historia pewnej GITARY…

Gitarę znalazł kilka miesięcy temu, na przysłowiowym „śmietniku”.

Rafał jest miłośnikiem dobrej muzyki i fanem wielu zespołów. Jak sam mówi – „Jakby ktoś zabrał mi muzykę byłbym sierotą”. W myśl słów piosenki – „W życiu piękne są tylko chwile”, zrodził się pomysł, żeby wykorzystać to znalezione „pudło” w szczytnym celu. Sam jest ojcem, głową rodziny i wie co znaczy zdrowie dziecka dla jego rodziców…

Postanowił, że zbierze możliwie największą liczbę podpisów-autografów znanych muzyków i przeznaczy gitarę na licytację na rzecz jakiegoś potrzebującego pomocy dziecka. Pierwszy autograf złożył na instrumencie sam Jaromir Nohavica, po koncercie, w którym uczestniczył Rafał. Potem „poleciało”, na pudle gitary swoje autografy złożyli: Wojciech Waglewski, Wojtek Cugowski, Fisz Emade Tworzywo, Sebastian Riedel, członkowie zespołów Carrantouhill, Hard Rokets. Gitara „pojechała” do Warszawy i tam w siedzibie internetowego radia „357” podpisali ją: Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach, Michał Gąsiorowski, Marcin Łukawski, Halina Wachowicz-Helen, Kuba Strzyczkowski, Krystian Hanke, Izabela Woźniak, Agnieszka Obszańska i inni redaktorzy tej rozgłośni. Specjalne starania dały efekt w postaci podpisu – Katarzyny Nosowskiej. Po koncercie tegorocznej edycji Motoserca, gitarę wzbogaciły podpisy członków zespołu Dżem. Rekordowa ilość podpisów – 154, została złożona, w trakcie pszczyńskiej edycji bicia Gitarowego rekordu Guinnessa w graniu utworu „Hey Joe”.

Teraz „gitara” wypełniona autografami trafiła na internetową licytację na rzecz Olka i Florka, zorganizowaną w ramach 11 edycji biegu Carbo Asecura. W biegu uczestniczyć będzie ponad 1000 zawodników w kategoriach wiekowych: dorosłych, młodzieży i dzieci. Jestem przekonany, że ta „specjalna gitara” zainteresuje wielu kolekcjonerów ciekawych rzeczy i ludzi o sercach otwartych na pomoc innym. Zapraszamy do licytacji.

Pomaganie jest proste…

Jacek Kobyliński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *